Categories
jaunumi

UNESCO nedēļa suitos 2022

Šogad dažādi pasākumi aptver visu vēsturisko novadu, akcentu liekot uz suitu izloksnes popularizēšanu, organizējot suitu stāstu taku (no 11. – 16. oktobrim) pa visu vēsturisko novadu – Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes pagastā

Ik gadus UNESCO Latvijas Nacionālā komisija izsludina UNESCO nedēļu. Arī Suitu kultūrtelpa, kas iekļauta UNESCO Pasaules Nemateriālās kultūras mantojuma, kam nepieciešama neatliekama glābšana, sarakstā atzīmē šo notikumu ar pasākumiem vēsturiskajā suitu novadā.

Šogad dažādi pasākumi aptver visu vēsturisko novadu, akcentu liekot uz suitu izloksnes popularizēšanu, organizējot suitu stāstu taku (no 11. – 16. oktobrim) pa visu vēsturisko novadu – Alsungas, Gudenieku un Jūrkalnes pagastā.

Takas kartes apskatāmas šeit un būs pieejamas Alsungas amatu mājā, Gudenieku pagasta pārvaldē un Jūrkalnes bibliotēkā. Kā arī: facebook.com/EKCsuiti

Atvērtā diena (15. oktobris plkst. 11.00 – 16.00) ar bez maksas ieeju tiek izsludināta Alsungas pilī un Amatu mājā, piedāvājot ekskursiju tūri plkst. 14.00 pa Alsungu un tikšanos ar etnogrāfisko ansambli “Suitu sievas” vai folkloras kopām “Suitu vīri” un “Suitu dūdenieki”. Atvērtajā dienā apmeklētājus gaidīs arī “Vētru muzejs” Jūrkalnē un suitu kultūrvēsturiskā ekspozīcijā “Suitu godi” Basu tautas namā.

Alsungas Amatu māja no 11. oktobra līdz 29. oktobrim būs skatāma izstāde “Mūs māsas rožotais pūrs” (tautas lietišķās mākslas studijas “Kangas” un aušanas pulciņa “Kodes” dalībnieču darbi.

16.oktobrī plkst.13.00 “UNESCO nedēļa suitos 2022” ietvaros Jūrkalnes Sv. Jāzepa baznīcas dārzā un mācītājmājā ik viens aicināts uz notikumu “Satikšanās“. Satiksimies un visi kopā piedzīvosim Suitu kultūras mantojumu caur stāstiem un darbiem. Suitu kulinārā mantojuma stāsts, kokļu mūzikas stāsts, rožukroņu darināšana, eņģeļu un svēto figūriņu apgleznošana, digitālā viktorīna par Suitu vēsturi.

Pasākumu organizē biedrība Etniskās kultūras centrs “Suiti’ sadarbībā ar Jūrkalnes tautas namu, Jūrkalnes bibliotēku, Alsungas TIC, Alsungas un Gudenieku pagasta pārvaldi.

Vairāk nformācijas:
Dace Martinova
Biedrības “Etniskās kultūras centrs “Suiti”” valdes priekšsēdētāja
tālr. +371 29222103
e-pasts: dace.martinova@inbox.lv