Categories
burdons pasākumi

Burdona festivāls 2010

2010.gada 22. -23.maijā ar koncertiem Alsungā, Basos un Jūrkalnē norisinājās 3.Starptautiskais burdona festivāls, kas bija skanīgu koncertu piepildīts.

3.Starptautiskā burdona festivāla laikā norisinājās pieci koncerti – Rīta koncerts Biržu muižas parkā, Dienas koncerts Jūrkalnē Sv. Jāzepa Romas katoļu baznīcā un Dižgabalkalnā Alsungā, Dižkoncerts Alsungas pils pagalmā.

Svētdienā, 23.maijā, festivāla noslēguma koncerts norisinājās Sv.Miķeļa Romas katoļu baznīcā Alsungā.

Festivāla programmā tika iekļauts Maija dziedājums pie krusta ar nolūku parādīt plašākai sabiedrībai suitos atdzimušo katolisko tradīciju. Suitu zemē, tāpat kā citviet Latvijā, visu maija mēnesi notiek dziedājumi pie krustiem, viensētās vai krustcelēs par godu Svētajai Jaunavai Marijai. Šoreiz festivāla dalībnieki pulcējās Lipšņu ģimenes mājās Alsungas novada “Sileniekos”, lai vienotos kopējā lūgšanu dziedājumā.

3.Starptautiskā burdona festivāla tēma bija „Pavasara rotāšanās”.

Festivālā piedalījās pieci pašmāju kolektīvi- Alsungas etnogrāfiskais ansamblis „Suitu sievas”, Gudenieku etnogrāfiskais ansamblis „Gudenieku suiti”, Jūrkalnes etnogrāfiskais ansamblis „Maģie suiti”, Alsungas vidusskolas folkloras kopa „Suitiņi” un Basu pamatskolas folkloras kopa „Krētainie suiti”. Ārvalstu viesi no Igaunijas: trīs setu kopienas kolektīvi.
Un viesis no Francijas Patric Erard , kurš dziedāja un spēlēja ļoti savdabīgu mūzikas instrumentu -ratu liru.
Festivālā piedalījās arī viduskurzemes un lejaskurzemes etnogrāfiskie ansambļi un folkloras kopas ”Bārta”,, ”Otaņķi”, ”Nīca”, ”Vēlava”, ”Atštaukas”, ”Baļķi”, ”Saknes”,Kazdangas un Rucavas folkloras kopas, kuri kopā ar pašmāju kolektīviem tika vērtēti kā ikgadējā kolektīvu skatē.

Salīdzinājumā ar diviem iepriekšējiem burdona festivāliem, šis izcēlās ar visniecīgāko budžetu, kas kopsummā bija 1840 LVL, no tā 340 LVL piešķīra VKKF ārvalstu viesu uzņemšanai, bet 500 LVL katra suitus pārstāvošā pašvaldība